Case study: Google Ads konversioonid vs Google Analytics 4 konversioonid
Tihtipeale on arutelusid digiturundajate vahel, kas peaks seadistama kampaania üles Google Adsi konversioonidele või Google Analytics 4 konversioonidele. Viisime hiljuti läbi kampaania, mille juures tegime eksperimendi, milles täpselt eelnevalt mainitut katsetasime, et näha, kui suured on erinevused konversioonides kahel erineval meetodil.
Enne kui jagame oma katse tulemusi vaatame üle Google Ads ja Google Analytics 4 konversioonimudelid. Suures pildis kasutavad platvormid erinevaid lähenemisi konversioonide kaardistamises. Suurimad erinevused kahe platvormi konversioonide optimeerimiste juures on andmekogumine ja atributsioon. Google Ads konversioonid keskenduvad ainult nende konversioonide trackimisele, mis on konkreetselt ja otseselt seotud Google Adsi reklaamist tulenevate klikkide ja kuvamiste arvudega. Seevastu Google Analytics 4 puhul on konversiooni trackimisel fookus laiapõhjalisem. Jälgitakse kasutaja interaktsioone veebilehtedeüleselt, pakkudes sealjuures terviklikumat ülevaadet kasutajate käitumisest.
Atributsioonimudeli osas kasutab Google Ads vaikimisi viimase kliki atributsiooni, kuid toetab ka teisi mudeleid (näiteks esimene klikk, lineaarne, ajaline). Seevastu kasutab Google Analytics vaikimisi andmepõhist atributsioonimudelit, mis võib anda tehtud konversiooni mitmele erinevale puutepunktile klienditeekonnal.
Google Adsi jaoks on konversioon konkreetne tegevus reklaami kaudu, olgu selleks siis ost, vormi täitmine või telefonikõne. Seevastu Google Analytics on paindlikum konversiooni seadistamise osas. Konversiooniks saab sätestada evente, ehk lehevaatamisi, lehel kerimist, video vaatamist, custom events jpt. Seega Google Ads on piiranud rohkem paindlikkust, mille osas nad kaardistavad konversiooni konkreetse tegevusena, mis tuleb otseliikluse kaudu reklaamist.
Optimeerides seega Google Adsi konversioonidele, on fookus otseses seoses reklaamiga seotud tegevustes ja tulemuslikkuses Google Adsi ökosüsteemis. Seevastu GA4 konversioonid pakuvad holistilisemat vaadet kasutaja puutepunktidele mitme erineva puutepunkti vältel ning platvormideüleselt. Ei saa öelda, et üks optimeerimine on parem või halvem. Mõlemal optimeerimismudelil on omad head ja vead ning selleks, et maksimeerida tulemusi võiks proovida integreerida neid mõlemaid, saavutades seega terviklik strateegia konversioonide maksimeerimiseks ja üldise turundustegevuse parandamiseks.
—
Klient, kellega katse läbi viisime, tegutseb restorani valdkonnas ning ost on tellimuse edastamine. Kampaania periood oli mõlemal optimeerimisel 3 nädalat. Kampaaniates oli eelarve samas suuruses ning jooksvalt ei teinud kampaania ülesehituses muudatusi. Ainus erinevus oli konversioon, mille peale optimeerisime – toidu ostmine/tellimine Google Adsi ning GA4 konversioonina. Rõhutame siinkohal, et oleme teadlikud, et antud eksperimenti ei saa võtta kui veatut projekti. Kuna kampaania ise juba töötas erinevatel perioodidel (3 + 3 nädalat) ning esines kindlasti ka muid erinevaid muutujaid, mis tulemusi võivad ühel või teisel moel mõjutada. Siinjuures me ei pretendeeri teaduslikule tõenduspõhisusele, vaid soovisime näha, kas on mingeid väga selgeid trende.
Google Ads konversioonidele optimeerimine töötas paremini võrreldes GA4-le optimeerimisega. Vaadates Google Analytics 4’st tulemusi, siis konversioone tuli läbi Google Adsi konversioonidele optimeerimisele 290 tehingut ning GA4 konversioonidele optimeerimise kaudu tehti 202 tehingut. Seega võib tulemusi vaadates teha järelduse, et Google Adsi konversioonid töötavad paremini, kuna nende põhifookus on maksimeerida seadistatud primaarset konversiooni.
Vaadates täpsemalt trende, siis näha on, et nädala lõpus tõusis tellimuste arv. Lisaks on näha kanalite lõikes, et paid search on toonud sellel perioodil rohkem liiklust kui teised kanalid. Seadmete põhiselt on enim tellimusi tehtud läbi mobiilse seadme. Vaadates kanalite lõikes, mis kanal on enim toonud key evente, ehk selle järgi näeme, et Paid search kanal on toonud enim otseliikluse kaudu oste, sellele järgneb alles otseliiklus ja kolmekordne orgaaniline search.
Selle järgi saab teha järelduse, et makstud reklaam antud kliendile on olnud kasumlik ning tõstnud müükide arvu ning kanal on enda efektiivsust tõestanud. Soovitasime kampaaniaid hoida üleval ka tulevikus ning optimeerida Google Adsi konversiooni eventidele.